O Mnie

O mnie

Ukończyłam studia magisterskie z zakresu psychologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.


Ukończyłam wielostopniowe szkolenia z zakresu psychoterapii, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, prowadzone przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu- kurs podstawowy terapii systemowej, kurs zaawansowany terapii systemowej oraz kurs atestowany przygotowujący do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapeuty PTP. Obecnie jestem w trakcie procesu certyfikacji. Jestem członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Jestem psychoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem. Od 2007 roku prowadzę prywatną praktykę. Pracuję również w poradniach zdrowia psychicznego.

Na co dzień współpracuję z zespołem doświadczonych lekarzy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów. Pracuję pod superwizją.

W czym pOMAGAM

Psychoterapia jest procesem, w którym dokonuje się zmian, odkrywa się przyczyny własnych odczuć, stanów emocjonalnych, zachowań. Stwarza to szansę zbudowania korzystniejszych niż dotąd relacji, skuteczniejszych zachowań, zwiększa odporność na stres i cierpienie. W tym procesie mogę Państwu towarzyszyć, a czasem być przewodnikiem.

Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz terapię par i rodzin, pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą. W pracy psychoterapeutycznej korzystam z różnych narzędzi terapeutycznych, dopasowując je do indywidualnych potrzeb pacjenta. Szczególnie bliskie jest mi podejście systemowe, poznawczo-behawioralne oraz ericksonowskie. Człowieka spostrzegam w sposób holistyczny, gdzie psyche i soma stanowią nierozerwalną całość. Jest to psychoterapia krótko i średnioterminowa- cykl spotkań, które odbywają się z częstotliwością raz na dwa tygodnie.

Prowadzę również konsultacje psychologiczne oraz spotkania o charakterze psychoedukacyjnym. Najczęściej jest to jedna do kilku wizyt.
Miejsce w którym pracuję, oferuje Państwu całkowitą dyskrecję
i anonimowość. Nie ma możliwości spotkania się z innymi pacjentami oczekującymi na wizytę.

TERAPEUTYCZNIE POMAGAM WE WSZYSTKICH SYTUACJACH

GDY ŻYCIE STAJE SIĘ TRUDNE

psychoterapia indywidualna

psychoterapia
par

psychoterapia
online

KONTAKT

Aleksandra Pogorzelska
ul. Kolejowa 20/2c
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. +48 501 052 787